BOSCHERT Sac İşleme Teknolojileri

BOSCHERT Web
Kesinlikle daha iyi!

Merkezi Almanya’nın İsviçre sınırındaki Lörrach şehrinde bulunan Boschert GmbH + Co KG firması özellikle Punch (zımbalama ve form verme) tezgahları üretimi konusunda dünyanın önde gelen kuruluşlarındandır. Başlangıçta köşe çıkarma makinaları üreten firma, yüksek kalitesinden ödün vermeden %100 “Made in Germany” etiketiyle ürün gamını geliştirerek bakır bara işleme makinaları, abkant, giyotin makas gibi sac işleme makinaları ile konusunda güvenilir bir marka olmuştur. Günümüzde Almanya merkezde yaklaşık 150 uzman ekibi ve birçok ülkede bulunan temsilcilikleriyle 75 yılı aşkındır Dünya endüstrisine katkı vermektedir.

Verdi Makina olarak bizler bu köklü ve saygın aile şirketinin Türkiye distribütörlüğünü yürütmekteyiz. Türkiye’deki referanslarımız arasında global ölçekte tanınan kurumsal firmalar olduğu gibi küçük ve orta ölçekli işletmeler de bulunmaktadır. BOSCHERT’te ihtyacınızı karşılayacak bütçenize uygun bir çözüm mutlaka vardır.

BOSCHERT Ürün Grubu:

Boschert PunchPunch (Zımbalama ve form verme):

BOSCHERT firması 1978 yılından beri Punch tezgahları üretmektedir. Bu alanda küçük ebatlı manuel versiyondan başlayıp yüksek üretkenliğe sahip büyük format CNC Punch tezgahlarına kadar her ihtiyaca göre bir çözüm sunmaktadır. İşleyebileceği sac kalınlığı 12,7 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Tek seferde pozisyonlama yapmadan işleyebileceği alan ise ihtiyaca göre belirlenebilmektedir. Tüm modeller kendi içinde sayısız opsiyonlarla geliştirilebilir; Örneğin hız paketiyle tezgahınız yüksek adetli işler için daha üretken bir hale dönüştürülebilirken diş açma opsiyonu ile M13’e kadar diş açma özelliği eklenebilir. Üst segmentte yer alan resimdeki Multipunch modelimiz ise pazardaki tüm talepleri karşılayacak şekilde tasarlanmış olup herbiri 76,2 mm ‘ye kadar takım alabilen ve 360º dönebilen otomatik takım değiştiricili 8 adet TRUMPF tipi takım istasyonuna sahiptir. Revotool (Multitool) kullanıldığında ise takım sayısı 64’e kadar çıkabilmekte ve yine tamamı 360º dönebilmektedir. Takım seçimi konusunda ise teknik danışmanlığımızdan faydalanarak en doğru çözümü bulabilirsiniz. Ayrıca özel seri Punch tezgahlarımızla Alucobond frezeleyebilir, dalgalı sac işleyebilir veya evye delikleri açabilirsiniz. Punch makinaları çeşitlerimiz ve detaylı bilgi için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

Bakır Bara PunchBakır Bara Punch:

BOSHERT firması uzun yıllara dayanan Punch bilgi birikimini bakır bara işlemeye de aktarmış öncü ve lider kuruluşlardan biridir. Özellikle elektrik panolarında, elektriğin iletimi ve dağıtımında yaygın olarak kullanılan bakır baraların işlenmesi, verimli bir elektrik iletimi için yüksek hassasiyet gerektirir. BOSCHERT’in bu alanda sunduğu seçenekler hem yüksek işleme kalitesi, hem de yüksek üretkenliği ile kendisini kanıtlamıştır. Resimdeki CU Profi modelimizin işleme uzunluğu 6000 mm’ye kadar çıkabilmekte olup, genişlik 15-200 mm olabilmektedir. 40 ton kapasiteye sahip olup 3-15 mm kalınlığa kadar bakır işleyebilmektedir. Dakikadaki vuruş sayısı 180 olup, 8 takıma kadar takım alabilmektedir. Bu ürün grubumuzdaki çeşitlerimiz ve detaylı bilgi için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

Bakır Bara Bükme:

İsviçre’nin alanında lider firması olan Stierli-Bieger BOSHERT ile bara bükme konusunda partner firmalardır. Punch tezgahı ile delikleri delinip boy kesimleri yapılmış baraların genellikle bükülmeleri de gerekir. Stierli-Bieger bu alanda yüksek hassasiyete sahip yatay bara bükme makinaları ile ürün gamımızı tamamlar. İhtiyaca göre farklı ebat ve tonajlarda, manuel modelden endüstriyel CNC bir Abkant – bükme makinasında olan kontrol ünitesine sahip, açı ölçme özellikli modellerine kadar geniş seçenekler mevcuttur. BOSCHERT ile ortak programlama sistemi kullanıldığından tek bir program ile her iki makinaya da program üretilebilmektedir. Kontrol üniteleri kullanıcı dostu ve ergonomik olup aynı zamanda uzaktan bağlantıya da olanak vermektedir.

Köşe ÇıkarmaKöşe Çıkarma:

BOSCHERT firması ilk köşe çıkarma makinasını 1973 yılında üretmiş ve pazar ihtiyaçları doğrultusunda her ihtiyaca yönelik farklı modeller geliştirmiştir. 10 mm sac kalınlığına kadar kesme kapasitesine sahip bu makinalar ayrıca yüksek hassasiyet ve sessiz çalışma özellikleriyle öne çıkar. Örneğin çift istasyonlu K30-120 Mini S modelimiz ile ihtiyaca göre 30-120º aralığında köşe boşaltabilirken diğer istasyonda standart TRUMPF takımları ile delik delebilirsiniz. Böylelikle küçük bir yatırım bütçesi ile birçok işinizi zahmetsizce çözersiniz. Ayrıca kauçuk veya hasır sac da işleyebilirsiniz. Taşınabilir olması ve kolay kurulumu sayesinde montaj sahalarında da rahatlıkla kullanılabilir. Bu ürün grubumuzdaki çeşitlerimiz ve detaylı bilgi için lütfen resmin üzerine tıklayınız.


Profi BendAbkant / Bükme:

BOSCHERT firması özellikle küçük ebatlı, seri Abkant tezgahları konusunda uzmanlaşmış olup ihtiyaca göre farklı seçenekler sunmaktadır. Profi serisinde 28 ve 56 ton seçenekleri olup, bükme uzunlukları 835 – 1000 – 1400 – 2200 mm olmaktadır. Quick Bend serimiz ise üretkenlik ve ergonomiyi mükemmel bir şekilde bir arada sunar. Neredeyse sessiz çalışan bu serimiz 250 mm/sn Y ekseni çabuk hareket hızına ve 200 mm/sn geri dönüş hızına sahiptir. Hibrit teknolojisi sayesinde bilindik hidrolik Abkant tezgahlarına göre yakl. %80 daha az elektrik tüketir. Cybelec DNC 880 S grafik kontrol ünitesine sahiptir. Bu ürün grubumuzdaki çeşitlerimiz ve detaylı bilgi için lütfen resmin üzerine tıklayınız.

Özel Punch seçeneklerimiz için aşağıdaki resmin üzerine tıklayınız;

Punch_Özel