Çapak Alma ve Zımparalama Makinaları

Zımparalama Dünyasına Hoş Geldiniz!

Costa Levigatrici S.p.A. dünyanın en büyük otomatik zımparalama makinaları üreticisidir. 50 yılı aşkın süredir metal ve ahşap sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Bizler Verdi Makina olarak firmanın metal işleme çözümlerinin Türkiye temsilciliğini yürütmekteyiz. Plazma, Oksijen, Lazer, Su jeti, Punch gibi sac işleme makinalarından çıkan parçaların büküm, boya ya da montaj öncesi son dokunuşlarının yapıldığı makinalarımız, otomotivden makina imalatına, beyaz eşyadan endüstriyel mutfak imalatına kadar çok çeşitli sektörlerde güvenle kullanılmaktadır.

Metal işlemedeki çözümler 

Bu alanda giriş seviyesi seçeneklerimizden başlayıp çelik servis merkezlerine yönelik rulodan beslemeli alüminyum veya paslanmaz parlatma / satine (taşlama, fırçalama) hatlarına kadar çok farklı seçeneklerimiz mevcuttur. Metal işlemedeki çözümlerimiz işlevine göre farklı serilere ayrılmış olup temel olarak kuru ve ıslak çözümler şeklinde incelenebilir. Tüm makinalar müşterilerimizin talep önceliklerine göre konfigüre edilip işe özel teklif edilir.

Ne zaman kuru sistem, ne zaman ıslak sistem?

Çapak alma ve zımparalama tezgahlarında eğer farklı malzemeler (karbon çeliği, paslanmaz ve alüminyum) karışık olarak işlenecekse ıslak tip makina tercih edilir. Aynı zamanda ısının yüksek olacağı yüksek miktardaki yüzey taşlama işlemlerinde de sulu sistem daha güvenli bir yöntemidir. Burada yüksek basınçla püskürtülen soğutma sıvısı sayesinde hem zımparaların daha temiz kalması sağlanır, hem de fazla ısı ve kıvılcım oluşumunun önüne geçilmiş olur. Bunların dışındaki tüm işlemler için kuru sistem seçilebilir. Ayrıca eğer kuru sistem makinada ağırlıklı olarak alüminyum işlenecekse sulu filtreleme ünitesi seçilmelidir.

COSTA çapak alma ve zımparalama makinaları
MD4 – MD5 Serisi:

COSTA ‘nın çok amaçlı modeli olup cüruf/çapak alma, oksit tabakası temizliği, kenar köşe yuvarlama veya satine amaçlı konfigüre edilebilir. Yüksek teknoloji ürünü ve güvenlik donanımı tam olan bu seri ile zımpara bandının konumu, konveyör bandın ilerleme hızı, zımpara bandının kalınlığı ve kompanzasyonu elektronik olarak kontrol edilebilmektedir. Tezgah CE direktif ve standartlarına uygun olarak üretilmiş ve acil stop butonları ile donatılmıştır. Konveyor üzerindeki vakum sistemi ufak, ince ve kaygan parçaların da güvenle işlenmesine olanak verir.

MD – WD Serisi:

Bu serimizde hem kuru hem ıslak seçeneklerimiz mevcut olup genişlik ve kabin ölçüleri talebe göre değişebilmektedir. İstasyonlar amaca uygun olarak farklı kombinasyonlarda tasarlanabilir, motor gücü ihtiyaca göre belirlenebilir. Farklı kişiselleştirme opsiyonlarıyla ihtiyacınıza en uygun şekilde donatılabilir. Düşük işletim maliyeti ve yüksek performansı sayesinde çok kısa bir sürede kendisini amorti eder.

MP – WP Serisi:

Bu serimizdeki ürünler geniş ebatlı sac ya da rulo sacların kuru ya da ıslak olarak işlenmesi için tasarlanmıştır. Tamamıyla kişiselleştirilebilir olup farklı ölçülerde üretilebilir. 1300 mm ile 3200 mm aralığındaki genişliklerde üretilebilir.

COSTA LEVIGATRICI resmi web sitesi için aşağıdaki resme tıklayınız;