laservision Lazer Güvenliği

Laser Güvenliğinde Yüksek Deneyim

30 yılı aşkın süredir Lazer (LASER) güvenliği alanında hizmet veren uvex grubuna bağlı Alman laservision firması alanında öncü ve Dünya lideridir. “Protecting people” sloganıyla yüksek teknoloji ve standartlarda Lazer koruma ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve Dünya genelinde pazarlamaktadır. Verdi Makina, Lazer teknolojisinin endüstriyel alandaki kullanımı ile ilgili güvenlik ve koruma taleplerini karşılamak üzere 2012 yılından bu yana laservision firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. Çoğu standart gözlük ve koruma camlarını direk stoğumuzdan sunmaktayız.  Lazer koruma ile ilgili ürün, sistem ve hizmetlerimizi şu şekilde gruplayabiliriz;

  • Lazer koruma camları
  • Lazer koruma gözlükleri
  • Lazer koruma paravan (duvar) ve perdeleri
  • Medikal Lazer güvenliği (koruma gözlüğü, cerrahi lup)
  • Veteriner hekimliği Lazer koruma gözlükleri
  • Lazer koruma ürünleri aksesuarları
  • Lazer güvenliği eğitimleri

laservision Edition 32 Katalog (PDF)

laservision Medical Katalog (PDF)

Lazer Koruma Camları

Plastik Lazer Koruma Camları

Saçılan ışınlar nedeniyle düşük güçteki ve direk ışına maruz kalma durumlarının söz konusu olmadığı Laser uygulamalarında soğurma özelliği olan plastik koruma camları kullanılabilir. laservision bu amaçla çeşitli ışın dalga boyları ve uygulamalar için farklı materyaller sunar. Camdan imal edilmiş olanlara göre avantajı daha geniş ölçülerde ve hafif olmalarıdır.

Mineral Cam Koruma Camları

Bu gruptaki koruma camları yüksek soğurma özelliğine sahip mineral cam ve nötral ince bir taşıyıcı kompozit yapıdan oluşur. Bu yapı bir ışın teması halinde camın patlayıp dağılmasını engeller. Tüm cam lazer koruma camları CE ve EN 207 / EN 208 sertifikalı olup sıkı bir kalite kontrolüne tabidir. Laser kesme, kaynak, sertleştirme gibi uygulamalarda Laser koruyucu gözlüğü kullanmaya gerek olmadan işlem dışarıdan takip edilebilir.

Aktif Lazer Koruma Camı

Disk ve fiber Laser teknolojisinde ışın kalitesinin artması, bu alandaki yenilikler ve artan Laser güçleri bilindik ışın filtreleme yöntemlerinin bazı durumlarda yetersiz kalmasına neden olmaktadır. Patentli aktif Laser güvenlik kabin camları bu sorunu basit ve olması gerektiği gibi bir elektronik güvenlik devresi yardımıyla çözüyor. Cama ışın isabet ettiğinde entegre güvenlik sensörü devreye giriyor ve ışını kapatarak dışarı çıkmasını engelliyor.

Lazer Koruma Gözlükleri

Plastik Filtreli Lazer Gözlükleri

Kullanım alanı daha çok tıbbi ve düşük – orta güçlerdeki endüstriyel lazerlerdir. Farklı boya ve substratlarla uygulamaya özel üretilir. Avantajları hafif, taşıması daha konforlu ve uygun fiyatlı olmasıdır. Farklı ışın dalga boyuna sahip lazerler için çok çeşitli seçenekler mevcuttur.

Mineral Cam Filtreli Koruyucu Lazer Gözlükleri

Soğurma özelliği olan mineral cam filtreli lazer gözlükleri endüstride yaygın olarak kullanılır. Özellikle sürekli dalga (cw) lazerlere karşı yüksek direnç gösterirler. Yüksek güçlü lazerin cama direk isabet etmesi durumunda termal deformasyon neticesinde camın patlaması söz konusu olduğundan çoğu laservision cam filtreleri camın parçalanmasını önleyen özel koruma katmanı ile sunulur.

laservisionFiltresi Yansıtma Özellikli Lazer Koruma Gözlükleri

Teknolojik olarak bir lazer koruma gözlüğünün en yüksek seviyede koruyuculuğa sahip olmasının yöntemi ışını aynı zamanda yansıtabilmesidir. Bu sayede daha yüksek koruma seviyeleri elde edilebilirken tek bir gözlük ile daha geniş bir ışın dalga boyu aralığında koruma sağlanabilmektedir.

laservision web sitesi için resmin üzerine tıklayınız;