Laservision Laser Güvenliği

Laser Güvenliğinde Yüksek Deneyim

30 yılı aşkın süredir Laser güvenliği alanında hizmet veren UVEX grubuna bağlı Alman Laservision firması alanında öncü ve Dünya lideridir. “Biz Gözlerinizi Koruruz” sloganıyla yüksek teknoloji ve standartlarda Laser koruma ürünleri geliştirmekte, üretmekte ve tüm Dünya’da pazarlamaktadır. Verdi Makina, Laser teknolojisinin endüstriyel alandaki kullanımı ile ilgili güvenlik ve koruma taleplerini karşılamak üzere 2012 yılından bu yana Laservision firmasının Türkiye temsilciliğini yürütmektedir. Laser koruma ile ilgili ürün, sistem ve hizmetlerimizi şu şekilde gruplayabiliriz;

  • Laser koruma camları
  • Laser koruma gözlükleri
  • Laser koruma paravan (duvar) ve perdeleri
  • Medikal Laser güvenliği (koruma gözlüğü, cerrahi lup)
  • Laser koruma ürünleri aksesuarları
  • Laser güvenliği eğitimleri

Laservision Katalog Gözlük PDF (8.838 KB)

Laservision Katalog Cam (6.195 KB)

Laser Koruma Camları

Plastik Koruma Camları

Saçılan ışınlar nedeniyle düşük güçteki ve direk ışına maruz kalma durumlarının söz konusu olmadığı Laser uygulamalarında soğurma özelliği olan plastik koruma camları kullanılabilir. Laservision bu amaçla çeşitli ışın dalga boyları ve uygulamalar için farklı materyaller sunar. Camdan imal edilmiş olanlara göre avantajı daha geniş ölçülerde ve hafif olmalarıdır.

Mineral Cam Koruma Camları

Bu gruptaki koruma camları yüksek soğurma özelliğine sahip mineral cam ve nötral ince bir taşıyıcı kompozit yapıdan oluşur. Bu yapı bir ışın teması halinde camın patlayıp dağılmasını engeller. Tüm cam lazer koruma camları CE ve EN 207 / EN 208 sertifikalı olup sıkı bir kalite kontrolüne tabidir. Lazerle kesme, kaynak, sertleştirme gibi uygulamalarda Laser koruyucu gözlüğü kullanmaya gerek olmadan işlem dışarıdan takip edilebilir.

Aktif Koruma Camı

Disk ve fiber Laser teknolojisinde ışın kalitesinin artması, bu alandaki yenilikler ve artan Laser güçleri bilindik ışın filtreleme yöntemlerinin bazı durumlarda yetersiz kalmasını sağlayabilmektedir. Patentli yeni aktif Laser güvenlik kabin camları bu sorunu basit ve olması gerektiği gibi bir elektronik güvenlik devresi yardımıyla çözüyor. Cama ışın isabet ettiğinde entegre güvenlik sensörü devreye giriyor ve ışını kapatarak dışarı çıkmasını engelliyor.

Laser Koruma Gözlükleri

Plastik Filtreli Koruyucu Gözlükler

Kullanım alanı daha çok tıbbi lazerler ve düşük – orta güçlerdeki endüstriyel lazerlerdir. Farklı boya ve substratlarla uygulama parametreleri dikkate alınarak oluşturulur. Avantajları hafif, taşıması daha konforlu ve uygun fiyatlı olmalarıdır. Birçok farklı ışın dalga boyuna sahip lazer tipleri için çok çeşitli seçenekler mevcuttur.

Mineral Cam Filtreli Koruyucu Gözlükler

Soğurma özelliği olan mineral cam filtreli lazer gözlükleri endüstride yaygın olarak kullanılır. Özellikle sürekli dalga (cw) lazerlere karşı yüksek direnç gösterirler. Yüksek güçlü lazerin cama direk isabet etmesi durumunda termal deformasyon neticesinde camın patlaması söz konusu olduğundan çoğu Laservision cam filtreleri camın parçalanmasını önleyen özel koruma katmanı ile sunulur.

laservisionFiltresi Yansıtma Özellikli Koruma Gözlükleri

Teknolojik olarak bir lazer koruma gözlüğünün en yüksek seviyede koruyuculuğa sahip olmasının yöntemi ışını aynı zamanda yansıtabilmesidir. Bu sayede çok yüksek koruma seviyeleri elde edilebilmekle birlikte tek bir gözlükte daha geniş bir ışın dalga boyu aralığında koruma sağlanabilmektedir.

Laservision Web sitesi için resmin üzerine tıklayınız;