NUKON Fiber Lazer Makinaları

CO2 mi fiber mi? Sizin için doğrusu hangisi?

Her iki teknolojiyi bünyesinde barındıran Verdi Makina beklentileriniz ölçüsünde sizi en doğru teknolojiyle buluşturur. Firmamız bir Nuri Körüstan kuruluşu olan NUKON Lazer’in İstanbul satış ofisi ayağıdır.

Markanın Gelişimi 

70’li yıllarda sac kesimi alanında Bursa’da hizmet vermeye başlayan Nuri Körüstan firması zaman içinde kendi CNC oksijen, plazma ve su jetini üretmiş ve başarılı bir şekilde pazarlamıştır. Uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarının ardından ise 2008 yılında NUKON markası altında Türkiye’de üretilen ilk endüstriyel fiber Lazer tezgahı olan NF serisini lanse etmiştir. Fiber Lazer konusuna odaklanan ve bu yönde uzmanlaşan NUKON, günümüzde gerek satış hacmi, gerekse bilgi birikimi bakımından alanında ülkemizin önde gelen kuruluşlarından olduğunu kanıtlamıştır. 25.000 m2 kapalı alanda gövdeden hareket ünitelerine, kesme kafasından yazılıma tüm üretim aşamalarını kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

NUKON Ar-Ge Merkezi

NUKON’un Nuri Körüstan Makina Metal A.Ş. bünyesinde bulunan Ar-Ge merkezinde üretim planında olan tüm modeller ile denemeler yapılıp yenilikler Ar-Ge mühendislerinin onayıyla tezgah üretim hattına aktarılmaktadır. Örneğin yeni geliştirilen bir seri ilk olarak burada tam performansta denenir. Tüm testleri geçtikten sonra ancak satışa serbest bırakılır. İşte bu nedenledir ki NUKON kullanıcıları yalnızca kendi işlerine odaklanırlar. Sadece yurt içinde değil, 40’dan fazla ülkede NUKON markası güvenle tercih edilmektedir. Günümüzde NUKON tarafından üretilen ve etiketinde “Made in Turkey” ibaresi olan her üç makinadan ikisi yurt dışına sevk edilmektedir.

NUKON 2-D fiber Lazer makinaları
VENTO Serisi:

Yüksek üretkenliğe sahip ► VENTO serisi 4, 6, 8, 10 ve 12 kW üreteç seçeneğine sahip olup standart 3, opsiyonel 4 ve 6 metre ölçülerinde üretilmektedir. Yüksek performansa karşılık düşük işletim maliyeti sunar. Yüksek donanıma sahip bu modelimiz opsiyonel olarak boru/profil kesme, otomatik Nozzle değiştiricisi ve otomasyon üniteleriyle donatilabilir ve böylelikle bir insansız çalışma hücresine dönüşebilir.

REX +Plus Serisi:

İşleme alanı standart 3000 x 1500 mm olan yüksek üretkenliğe sahip  ► REX +Plus serisine  opsiyonel olarak boru/profil kesme özelliği de eklenebilir. 2, 3, 4 ve 6 kW üreteç seçenekleri mevcuttur. Çalışma kapısının uzun eksende boydan boya açılması iş parçalarına kolay erişim sağlar. Uzun eksende çalışan özel Alüminyum alaşımlı hafifletilmiş köprü yüksek pozisyonlama hızı ve ivmelenme sunar.

NF-PRO +Plus Serisi:

İşleme alanı standart 3 metreden başlayıp ihtiyaca göre 4, 6 ve 8 metreye kadar çıkabilmektedir. Üretimine ilk olarak 2008 yılında başlanan NF serimiz birçok kullanıcımızda zor şartlarda güvenle kullanılmaktadır. Orta-yüksek üretkenliğe sahip  ► NF-PRO +Plus serisine opsiyonel olarak otomatik Nozzle değiştiricisi, sac yükleme / boşaltma ve depolama otomasyon üniteleri de eklenebilir. NF-Special serimiz ise özel üretim olarak 24 metreye kadar sunulabilmekte olup, ihtiyaca göre kaynak ağzı açmak için açılı kesme kafası ile de donatılabilmektedir.

ECO Serisi:

Fiber Lazer dünyasının avantajlarına düşük yatırım bütçesi ile adım atın. ► ECO serisi 1, 2, 3 veya 4 kW üreteç gücü ile standart 3000 x 1500 mm işleme alanı seçeneklerine sahiptir. 45 m2 kurulum alanı ile kısıtlı alana sahip firmalar için de tercih sebebidir. 16 sn. gibi rakipsiz tabla değişim hızı ve çok düşük tüketim değerlerine sahiptir. Kompakt yapısıyla çok kısa bir sürede kurulur ve kullanıcı dostudur.

NUKON 3-D fiber Lazer kesme merkezi
X5X5 Serisi:

Yüksek üretkenliğe sahip ► X5 Serisi 2, 3 ve 4 kW üreteç seçeneklerine sahip olup standart işleme alanı 3000 x 1300 x 600 mm ölçülerindedir. Döner tabla çapı 4000 mm dir. Kompakt tasarıma sahip bu modelimiz yüksek performansa karşılık düşük işletim maliyeti sunar. Özellikle yüksek üretkenlik beklenen üç boyutlu şekillendirilmiş parçaların delik ve çevre kesimlerinin yapılması için tasarlanmıştır. Ayrıca “Hot Forming” olarak adlandırılan sıcak şekillendirilmiş parçalar için en uygun çözümdür.

Yeni! NUKON kompakt boru profil ve sac işleme merkezi
VENTO Flex Serisi:

Yüksek üretkenliğe sahip ► Vento Flex serisi min. 2, maks. 6 kW fiber Lazer üreteç seçeneklerine sahip olup, hem boru profili hem de düz sacı en hızlı ve düşük maliyetlerle işleyebilmeniz için tasarlanmıştır. Boru profil işleme kapasitesi 6,5 metre boy, Ø 15-150 mm olup, düz sacda 3, 4 ve 6 metre tabla seçenekleri ile sunulmaktadır. FlexCompact boru profil yükleme otomasyonu ile sistem geliştirilebilirken, düşük yatırım bütçesi sayesinde çok kısa bir sürede kendisini amorti eder.

Yeni! NUKON Boru Profil fiber Lazer Kesme Merkezi
NK-T Tube Serisi:

► NK-T125 ve NK-T160 serisi Boru Profil Lazer sistemi tam otomasyonlu tasarlanmış olup esnek bir yapıya sahiptir. Otomatik yüklemenin yanı sıra gerektiğinde manuel yükleme de yapılabilir. Otomatik merkezlemeli sıkma tertibatları borunun işlenirken tam merkezde olmasını sağlar. NUKON üretimi yerli akıllı kesme kafası ve kontrol ünitesi yazılımı sayesinde yüksek hassasiyet ve yüksek üretkenlik garanti altına alınmıştır. Boru profil işleme kapasitesi 6,5 metre boy, Ø 15-226 mm olup, 3 kW üreteç seçeneği ile kesilebilecek maks. et kalınlığı  10 mm dir.

PDF broşürler için resmin üzerine tıklayınız.
Videolar için  ► işaretine tıklayınız.